Vše vzniklo v Terstu roku 1892 

Velitel rakouské obchodní flotily Hermann Hausbrandt zde založil první společnost zabývající se pražením kávy. Tehdy se začal odvíjet vzrušující příběh značky Hausbrandt, jenž byl od samého počátku spojen se zaváděním nejrůznější moderní strategie. Nejdokonalejší technologie jako byly první stroje na elektrický proud se tu začaly používat za účelem dosažení dokonalého způsobu pražení a chladicí systém pro zachování jedinečného aroma kávy značky Hausbrandt. Díky vytvoření dokonalého distribučního systému získal Hausbrandt skvělou pověst výrobce, který je schopen uskutečnit dodávky rychle a včas. Sídlem společnosti se stal Terst neboť leží na křižovatce kde se mísí bohatství různých evropských kultur. Společnost má za sebou více něž 100 let slavné historie.

 

Od roku 1988 vede Hausbrandt podnikatel Martino Zanetti

Právě on v současnosti píše nejnovější kapitoly dokonalé harmonie mezi tradicí a inovací. Společnost se plně přizpůsobila současnosti, přitom však nezanevřela právě na ony tradiční hodnoty. Ty se odvíjejí již od jejího jména Hausbrandt Terst 1892.
Svízelná cesta za výrobou dokonalé kvality byla však započata už dříve a jinde v jiných zemích. V zemích produkujících kávu. Hlavní roli při udržování vysoké kvality hraje úzkostlivý výběr kávových zrn z těch nejlepších plantáží a těch nejlepších odrůd. Do Terstu se tak dostává jenom nejkvalitnější kávové zrno aby zde bylo praženo podle nejjemnějších receptur.
Proces pražení je pomalý a přirozený a je při něm používáno nejmodernějších technologií. Teplota je zvyšována postupně a je řízena počítačem, aby bylo dosaženo oné vůně a chuti jež činí kávu Hausbrandt jedinečnou. V závěru procesu pražení je káva rychle schlazena, aby požadované chutě a vůně z jednotlivých zrnek kávy nevyprchaly. Se stejnou péčí a láskou jsou dále vytvářeny jednotlivé směsi kávy Hausbrandt. Směsy jsou za pomoci technologie neustále vylepšovány odbornými ochutnávači. Po vyzrání, které ještě zvýrazní a navzájem sladí všechny požadované vlastnosti, je káva zabalena tak, aby si uchovala svou chuť a aroma.

 

Kávu plnou aroma a je potřeba ji vychutnávat pomalu

Vůně kakaových bobů, zralého tropického ovoce, koření, plodů moře, květů a sušeného ovoce. Pokaždé se jedná o jedinečný zážitek. Smetana na kávě jen září, ve vzduchu se vznáší její vůně a vy cítíte její plnou chuť. Lidem, kteří hledají něco skutečně exkluzivního nabízí Hausbrandt celou řadu vynikajících typů kávy. Šest druhů ze zemí vévodících světové produkci kávy, každý s jedinečnou chutí a vůní.
Po více než 100 letech od založení prodává společnost Hausbrandt kávu po celém světě díky distribuční síti 70.000 vybraných obchodů. To svědčí o kvalitě a úspěchu této obchodní značky.
Kreativita a zanícení, které společnost investuje do výroby kávy nevyhnutelně přiblížilo Hausbrandt světu kultury.
Společnost založila Benátskou akademii kávy, gastronomickou a kulturní instituci s cílem oživit duch benátských kaváren 18. století, která se zaměřuje na vybrané provozovatele.
Vznikl tak projekt na němž Hausbrandt spolupracuje s Gugenhaimovou nadací pro podporu umění. Stejného ducha odrážejícího vliv tradice i současnosti vyjadřuje grafické zpracování loga Hausbrandt.
To je symbolem jak kvality, tak exkluzivity. Díky této skutečnosti získalo prestižní cenu asociace obchodního desingu v New Yorku.


Hausbrandt vytvořil program Coffee Exelenc

V jeho rámci je možno získávat a předávat veškeré vědomosti týkající se vytváření skutečné kultury kávy zasvěcené dokonalosti.
Hausbrandt je Vaším společníkem v těch nejintimnějších okamžicích života a nabízí odpočinek od vysokého tempa denního shonu.
Silná vůně a chuť kávy Hausbrandt je jedinečným požitkem a nezaměnitelným obřadem jenž Vám změní pracovní přestávku v příjemné chvíle.
Hausbrandt požitek jenž je tu od roku 1892 - jedinečný a exklusivní, dokonalý svou tradicí.

Partneři

fajri
Created with Sketch.